16 marca, 2020

16 marca 2020

Wręczenie dyplomów przedstawicielom stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2018/2019.

W dniu 6 marca br., podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, 61 uczniów i absolwentów szkół z całej Polski otrzymało z rąk ministra Dariusza Piontkowskiego stypendia MEN za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe w roku szkolnym 2018/2019. W wydarzeniu uczestniczyła również wiceminister edukacji Marzena Machałek, wiceszef KPRM Paweł Szrot, sekretarz stanu Jan Dziedziczak. Nasze województwo reprezentowali uczniowie: Weronika Malinowska – Technikum nr 1 im. Tadeusz Kościuszki w Zielonej Górze oraz Zachariasz Kowalski – Liceum Ogólnokształcące w Lubsku.
16 marca 2020

COVID-19 – co musisz wiedzieć?

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek, przekazuję informacje Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące postępowania w związku z ekspansją choroby COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2. Proszę o informowanie uczniów, rodziców i pracowników. Informacje i zalecenia gov.pl Co musisz wiedzieć o SARS-CoV-2?; Europa – Kompendium wiedzy o Covid-19 (j.ang.); Świat – Kompendium wiedzy o Covid-19 (j.ang.); Polska –