Grudzień 5, 2019

5 grudnia 2019

Polscy uczniowie wśród najlepszych na świecie – wyniki badania PISA 2018.

Szanowni Państwo Polscy uczniowie należą do najlepszych na świecie – tak wynika z międzynarodowego badania PISA 2018. W porównaniu z wynikami poprzedniego badania PISA 2015, polscy uczniowie osiągnęli lepsze wyniki we wszystkich badanych obszarach: rozumienia czytanego tekstu, rozumowania matematycznego i rozumowania w naukach przyrodniczych. Załączniki Prezentacja Data: 2019-12-05, rozmiar: 4 MB Polscy uczniowie wśród najlepszych na świecie Data: 2019-12-05, rozmiar: 188 KB Pobierz wszystkie pliki
5 grudnia 2019

Wojewódzki Konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki

Podobnie jak w latach ubiegłych, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. zaprasza miłośników astronomii do udziału w Wojewódzkim Konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla zainteresowanych tą tematyką uczniów szkół ponadpodstawowych. Do konkursu mogą przystąpić również pasjonaci astronomii, uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej. W tym roku, konkursy wojewódzkie i seminaria będące ich podsumowaniem odbędą się po raz 35 w skali ogólnopolskiej, a najlepsi uczestnicy zmagań spotkają się w Grudziądzu w dniach 19-21 marca 2020 roku na XLVI Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym im.