Marzec 22, 2019

22 marca 2019

Wojewódzkie obchody Dnia Nowych Technologii w Edukacji

21 marca br. , po raz drugi, obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Lubuski Kurator Oświaty spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy. W wydarzeniu organizowanym przez szkołę udział wzięli także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, instytucji kultury oraz wyższych uczelni. W ramach promowania nowych technologii wykorzystywanych w codziennej pracy z uczniami, nauczyciele szkoły przygotowali doświadczenia i eksperymenty łączące naukę z zabawą. Młodzież uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez pracowników szkoły oraz wykładowców Akademii im.
22 marca 2019

Międzyszkolny Konkurs Historyczny

Szanowni Państwo Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gorzowie Wlkp. organizuje Międzyszkolny Konkurs Historyczny „W 30. rocznicę powstania Związku Sybiraków oddział Gorzów Wielkopolski”. Współorganizatorami konkursu są:  Związek Sybiraków oddział Gorzów Wielkopolski oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Gorzowie Wielkopolskim. Patronat nad konkursem objął Lubuski Kurator Oświaty. Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie. Załączniki Regumlamin konkursu Data: 2019-03-22, rozmiar: 45 KB

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa