Luty 4, 2019

4 lutego 2019

„Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019”

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłasza VIII edycję konkursu „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2019”. W ramach konkursu można uzyskać wsparcie i dofinansowanie projektów, których integralną częścią są elementy edukacyjne, przybliżające wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji oraz pogłębiające wiedzę o historii i kulturze obu narodów. Program skierowany jest do szkół, uczelni i organizacji pozarządowych. W dofinansowanych projektach może wziąć udział młodzież w wieku 13-26 lat. Wnioski można składać do 15 marca 2019 r.
4 lutego 2019

Warsztaty dla nauczycieli – konferencja w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

lubuski zwiazek szachowy
W dniu 22 lutego 2019 r., w Sulechowie odbędzie się konferencja dla nauczycieli szkół podstawowych w ramach ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, organizowana przez Lubuski Związek Szachowy. Informacje dodatkowe dostępne są w załączonym programie oraz na stronie internetowej http://lzszach.pl
4 lutego 2019

Stowarzyszenie Dzieci Serc zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w  XIII Ogólnopolskim  Konkursie Historycznym na Apel Poległych – ,,Bohaterscy Synowie i Córy Powstań Śląskich”. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne w załączonym Regulaminie. Załączniki regulamin Data: 2019-02-04, rozmiar: 362 KB plakat Data: 2019-02-04, rozmiar: 7 MB Pobierz wszystkie pliki
4 lutego 2019

Monitorowanie wewnętrznego nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez dyrektora szkoły, w ramach Programu LKO dla szkół podstawowych.

ankieta
Zgodnie z harmonogramem zadań określonym w Programie Lubuskiego Kuratora Oświaty „Wspomaganie dyrektorów szkół podstawowych w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego nad procesem kształcenia”, w dniach od 04 do 15 lutego 2019 r. zostanie przeprowadzone monitorowanie wewnętrznego nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez dyrektora szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 r. http://ko-gorzow.edu.pl/ankiety-ko W tym celu dyrektorzy szkół naszego województwa proszeni są o wypełnienie ankiety pt. „Monitorowanie wewnętrznego nadzoru pedagogicznego sprawowanego przez dyrektora szkoły podstawowej w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019”,

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa