23 sierpnia, 2018

23 sierpnia 2018

Zeszyty dla uczniów klas 1 szkół podstawowych

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół podstawowych Zwracamy się z prośbą o odebranie podczas narad sierpniowych zeszytów (A5, 16 stron) oraz długopisów dla uczniów klas 1 szkół podstawowych przekazanych do kuratorium przez Instytut Pamięci Narodowej. Zeszyty i długopisy wyprodukowane zostały z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i mają być przekazane dla każdego ucznia klasy 1 szkoły podstawowej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019.
23 sierpnia 2018

Informacja na temat zmian z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia

men
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazuje informację na temat zmian z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia: 25 stycznia 2018 r. weszły w życie przepisy znowelizowanego rozporządzenia w sprawie zakresu i form prowadzenia w szkołach  i placówkach oświatowych działalności wychowawczej, edukacyjnej, informacyjnej i profilaktycznej w celu przeciwdziałania narkomanii[1]. Przepisy zmienionego rozporządzenia zostały uzupełnione o regulacje podkreślające konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na zagrożenia związane z używaniem nowych substancji psychoaktywnych i środków zastępczych[2] tzw.