Czerwiec 14, 2018

14 czerwca 2018

Materiały edukacyjne do nauczania fizyki przygotowane w ramach projektu edukacyjnego ERASMUS+ „Od śrubki do satelity…”

Centrum Badań Kosmicznych PAN, w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego ERASMUS+ „Od śrubki do satelity – dobre praktyki w nauczaniu fizyki w gimnazjach oraz fizyki z elementami astronomii w szkołach ponadgimnazjalnych” (akronim: Projekt SAT), przygotowało materiały, które pomogą nauczycielom prowadzić interesujące i interdyscyplinarne lekcji fizyki.
14 czerwca 2018

Konkurs „Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej. Walka – Budowa – Obrona”

W imieniu Rady Szkół Katolickich zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych (w roku szkolnym 2017/2018 – klas VII), klas gimnazjalnych (w roku 2017/2018 – klasy II) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Ludzie wiary i ludzie Kościoła w służbie Niepodległej. Walka – Budowa – Obrona”.

Szkoła Promująca Zdrowie

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego pragnę przypomnieć lubuskim Szkołom/Przedszkolom Promującym Zdrowie o możliwości uzyskania wojewódzkiego certyfikatu SzPZ, który nadawany jest na 3 kolejne lata. O nadanie certyfikatu: po raz pierwszy mogą starać się szkoły, które przynajmniej od 3 lat należą do Lubuskiej Sieci Szkół, przeprowadziły diagnozę potrzeb, wybrały problem/problemy priorytetowe, zaplanowały działania i dokonały ewaluacji pracy, po raz kolejny mogą starać się szkoły, którym po trzech latach od uzyskania certyfikatu wojewódzkiego upłynął termin jego ważności.
14 czerwca 2018

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć! Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji?
14 czerwca 2018

Budowa szybkich sieci szerokopasmowych w ramach I osi priorytetowej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa

Poniżej prezentujemy List Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szybkich sieci szerokopasmowych. Budowa przyłączy do tych szkół, które nie posiadają dostępu nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej jest warunkiem niezbędnym do skorzystania przez nie z usług Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) oraz programu „Aktywna Tablica”. Załączniki List MEN w sprawie OSE Data: 2018-06-14, rozmiar: 495 KB