Maj 23, 2018

23 maja 2018

Konkurs literacki redakcji dwutygodnika „Obywatelska”.

Redakcja dwutygodnika Kornela Morawieckiego „Obywatelska” we Wrocławiu ogłasza konkurs literacki w czterech kategoriach: 1) poezji,  2) prozy, 3) publicystyki, 4) wywiadów np. z Żołnierzami Wyklętymi, Kresowiakami, Żołnierzami AK,  działaczami podziemia solidarnościowego, Solidarności Walczącej, dziadkami i babciami, ciekawymi ludźmi, wybitnymi twórcami, artystami. Załączniki regulamin-konkursu Data: 2018-05-23, rozmiar: 290 KB
23 maja 2018

Ogólnopolski konkurs „Dbaj o swoje przedszkole”.

Sklep internetowy swiatworkow.pl jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Dbaj o swoje przedszkole”, który skierowany jest do przedszkoli publicznych i niepublicznych. Aby wziąć udział w konkursie, należy nagrać maksymalnie 90-sekundowy film z wypowiedziami dzieci o tym, jak dbają o porządek w swoim przedszkolu. Konkurs trwa do 6 czerwca 2018 roku. Regulamin konkursu dostępny pod linkiem: https://www.swiatworkow.pl/konkurs/regulamin/

Biało – czerwony maj w Gminnym Przedszkolu Publicznym w Jeninie

W naszym przedszkolu przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy w styczniu. W ramach innowacji pedagogicznej dzieci z grupy „Wiewiórki” uczyły się ludowego tańca polskiego „Trojak”, który po raz pierwszy zatańczyły 30 kwietnia 2018r. podczas uroczystego apelu w Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie. 3 maja 2018r. nasi mali artyści zaprezentowali się w Racławiu w spektaklu słowno-muzycznym „Ku biało-czerwonej”, przygotowanym z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. W. Korsaka w Jeninie.
23 maja 2018

Projekt „Godność. Wolność. Niepodległość” – wsparcie finansowe szkół i placówek w podejmowaniu przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży.

Informujemy, że Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie Rady Ministrów z 7 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu wspierania przedsięwzięć w zakresie edukacji patriotycznej i obywatelskiej dzieci i młodzieży, realizowanych w 2018 r. w ramach programu wieloletniego „Niepodległa” (Dz. U. poz. 910), które umożliwia przekazanie środków do szkół w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość”. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 16 maja br. Projekt „Godność. Wolność.