12 marca, 2018

4. edycja programu Akademia Liderów

fundacja swietego mikolaja
Fundacja Świętego Mikołaja organizuje  czwartą edycję programu Akademia Liderów. Akademia Liderów to program przeznaczony dla ambitnej młodzieży, która wykorzystując swoją wiedzę i kompetencje, chce inspirować innych do udziału w inicjatywach lokalnych. Do Akademii Liderów zgłosić się mogą osoby w wieku 16-20 lat, które mają wiele pomysłów, ale potrzebują wskazówek i wsparcia, by wdrożyć je w życie. Rekrutacja do Akademii Liderów potrwa do 15 maja. Zgłoszenia należy przesyłać przez formularz dostępny na www.mikolaj.org.pl/akademia.
12 marca 2018

Narady skierowane do dyrektorów wszystkich typów szkół oraz publicznych i niepublicznych przedszkoli – podsumowanie

Szanowni Państwo Dyrektorzy, od 7 lutego do 5 marca 2018 r. odbyły się 24 narady skierowane do dyrektorów wszystkich typów szkół oraz publicznych i niepublicznych przedszkoli. W naradach wzięło udział 625 dyrektorów, w tym także przedstawiciele organów prowadzących. Dotyczyły one zmian w Karcie Nauczyciela wprowadzonej ustawą o finansowaniu zadań oświatowych w zakresie awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli, kształcenia zawodowego, sposobów organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, edukacji włączającej, a także strategii nauczania bazującej na dwóch podstawach programowych.
12 marca 2018

Pozyskiwanie środków na działania w ramach „Roku dla Niepodległej”

Informujemy, że w dniu 23 marca zakończy się nabór wniosków do konkursu „Niepodległa 2018”, w ramach którego samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą pozyskać środki finansowe na realizację działań zwiększających włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości. Szczegółowe informacje oraz założenia konkursu dostępne są pod linkiem: https://niepodlegla.gov.pl/dotacje/niepodlegla/ Ponadto w ramach programu rządowego „Niepodległa” Ministerstwo Edukacji Narodowej zaplanowało realizację projektu „Godność.