Marzec 6, 2018

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie

ore
Fundacja INUP oraz Revas Business Simulation Games  mają zaszczyt zaprosić nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w Polsce do zgłaszania zespołów uczniowskich do ogólnopolskiego konkursu „Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie”, którego celem jest kształcenie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży poprzez wykorzystanie innowacyjnych narzędzi dydaktycznych w postaci branżowych symulacji biznesowych.
6 marca 2018

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum

men
Załączniki Treść rozporządzenia Data: 2018-03-06, rozmiar: 274 KB
6 marca 2018

Regulacje prawne normujące zasady uzyskiwania akredytacji

Szczegółowe warunki i tryb przyznawania akredytacji placówkom i ośrodkom prowadzącym kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych określa Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 grudnia 2003 r. w sprawie akredytacji placówek i ośrodków prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 227, poz. 2247) wydane na podstawie art. 68b ust. 9 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.   Rozporządzenie określa między innymi: szczegółowe warunki i tryb przyznawania i cofania akredytacji placówkom kształcenia ustawicznego,
6 marca 2018

Przewodnik procedur akredytacji placówek prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych Drukuj

Przewodnik procedur akredytacji placówek prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych dostarcza zainteresowanym podmiotom informacji na temat procedur akredytacyjnych. Przewodnik procedur akredytacji opisuje postępowanie akredytacyjne uwzględniające etapy akredytacji oraz udział w nich poszczególnych podmiotów. Zawiera praktyczne przykłady stosowania przepisów rozporządzenia przez podmioty uczestniczące w akredytacji. Zawiera szczegółowy komentarz do załączników do rozporządzenia wraz z przykładami ich wypełnienia, z uwzględnieniem sytuacji nietypowych, ponadto zawiera wzory dodatkowych pism do wykorzystania przez podmioty uczestniczące w procesie akredytacji.