Luty 28, 2018

Rekrutacja do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

sejmdzieciimlodziezy
27 lutego 2018 r. rozpoczęła się rekrutacja do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej.
W 2018 r. obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym tytuł tegorocznej sesji SDiM nawiązuje do okresu w historii, kiedy nasz kraj
po 123 latach niewoli pojawił się ponownie na mapie Europy.
28 lutego 2018

ZARZĄDZENIE Nr 12/2018 w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019

Załączniki Zarządzenie Data: 2018-02-28, rozmiar: 217 KB

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, 1 marca obchodzimy w naszym kraju Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nazwą tą zwykło się określać członków polskich organizacji niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i kontynuowali walkę. Byli to w większości prości ludzie, przywiązani do tradycji, rozpoczynający dzień od Mszy św., a w chwilach wolnych odmawiający różaniec. W swoich szeregach nie mieli poetów, więc nie zostały po nich piękne wiersze. Nazwę żołnierzy wyklętych wymyślił i upowszechnił historyk Leszek Żebrowski.