Grudzień 19, 2017

19 grudnia 2017

Wyniki zawodów II stopnia Olimpiady Losy żołnierza … 2017/2018

Komisja egzaminacyjna w składzie: Krzysztof Słapczyński, Radosław Grązka, Tomasz Młyńczak przeprowadziła, 14 grudnia 2017 r.  w VI Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze, zawody II stopnia (międzyszkolne) Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. W etapie wzięło udział 13 uczniów, z 6 szkół: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie, Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach, I Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, II Liceum Ogólnokształcące im.
19 grudnia 2017

„Aktywna tablica” – dane dotyczące liczby sal wyposażonych w pomoce dydaktyczne

Zgodnie z prośbą Ministerstwa Edukacji Narodowej proszę o przesłanie informacji dotyczącej liczby sal wyposażonych w pomoce dydaktyczne w ramach realizacji Programu „Aktywna tablica”. Przedmiotowe dane proszę przesłać na adres: e.blauciak@ko-gorzow.edu.pl do dnia 17 stycznia 2018 roku. W przypadku organów prowadzących, którym przyznano dotację na zakup pomocy dydaktycznych dla kilku szkół proszę o podanie danych odrębnie dla każdej szkoły.

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa