Grudzień 6, 2017

6 grudnia 2017

Odbyła się konferencja dla dyrektorów jednostek systemu oświaty „Edukacja włączająca – dobra edukacja”

28 listopada 2017 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się konferencja, zorganizowana na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Konferencja miała na celu upowszechnienie idei edukacji włączającej w szkołach i placówkach systemu oświaty oraz upowszechnienie rozwiązań prawnych i dobrych praktyk w zakresie organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Spotkanie rozpoczęło się piosenką w wykonaniu uczennicy ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wynikającymi ze szczególnych uzdolnień. Anita, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich,

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa