Grudzień 5, 2017

5 grudnia 2017

KONFERENCJA SZKOLENIOWO – INFORMACYJNA DLA DYREKTORÓW PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNYCH

23 listopada 2017 r. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa uczestniczyła w konferencji szkoleniowo-informacyjnej dla dyrektorów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych województwa lubuskiego. Konferencja odbyła się w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Soli. Celem konferencji było przekazanie zaleceń MEN dotyczących informowania rodziców uczniów o możliwych formach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, wypracowanie katalogu możliwości w zakresie orzeczeń i opinii dotyczących diagnozy, celów rozwojowych i edukacyjnych, działań skierowanych do ucznia i rodzica. W spotkaniu uczestniczyła  Pani Łucja Wojewódzka – Członek Zarządu Powiatu Nowosolskiego.

Dyrektorzy, Nauczyciele,
Pracownicy oświaty
województwa lubuskiego

Dzień Edukacji Narodowej to jeden ze szczególnych dni w trakcie roku szkolnego.
To wyjątkowe święto przypomina nam, jak ważna w życiu człowieka jest edukacja, jak ważne jest wychowanie.

W tym uroczystym dniu dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty za kształtowanie kreatywnych postaw uczniów, podejmowanie działań pomagających dzieciom i młodzieży rozumieć współczesnego człowieka. Dziękuję za codzienny trud sprawowania opieki i wspierania rodziców w procesie wychowania ich dzieci.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji zamierzeń wyzwalających u dzieci poczucie podmiotowości. Niech dobra relacja nauczyciela i ucznia pomaga formować osobowość młodego człowieka i odkrywać wartości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim najlepsze życzenia.
Do podziękowań i gratulacji dołączam życzenia zdrowia i codziennej radości.

Lubuski Kurator Oświaty
Ewa Rawa