Październik 5, 2017

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności

XX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności organizowana jest przez Uniwersytet Przyrodniczy oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Adresatem Olimpiady są uczniowie technikum, słuchacze kursów kwalifikacyjnych kształcący się w zawodach: technik technologii żywności, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz liceum ogólnokształcącego. Olimpiada przebiega w trzech etapach: etap szkolny – do 6 października 2017 r., etap okręgowy – do 24 listopada 2017 r., etap ogólnopolski – 15-16 marca 2018 r.
5 października 2017

Konferencja „Dobre praktyki w diagnozie psychologicznej w obszarze edukacji – standardy dla poradni”

swps
Na prośbę Rzecznika Praw Dziecka informuję, że w dniach 16 i 17 listopada 2017 r. w SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie, ul. Grochowskiej 19/31 odbędzie się konferencja „Dobre praktyki w diagnozie psychologicznej w obszarze edukacji – standardy dla poradni”, skierowana do dyrektorów i psychologów poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz psychologów szkolnych. Organizatorem konferencji pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka jest SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie oraz Ogólnopolska Sekcja Diagnozy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
5 października 2017

Łamacze szyfrów – internetowa gra kryptologiczna

W imieniu organizatorów zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w grze internetowej Łamacze szyfrów.   Gra wprowadza uczniów w świat kryptologii, wiodąc ich w niezwykle interesujący sposób, od starożytnych metod utajniania informacji, po wojenne zmagania z niemieckim szyfrem Enigmy. Na wszystkich poziomach gry uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności praktycznego wykorzystania matematyki i logiki, a także poznają historię z nietypowej strony. od starożytnych metod utajniania informacji, po wojenne zmagania z niemieckim szyfrem Enigmy.

Zaproszenie do udziału w plebiscycie Pokażcie klasę 2017

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice, Drodzy Uczniowie, Lubuski Kurator Oświaty zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców ze wszystkich typów szkół do udziału w kolejnej edycji Plebiscytu Pokażcie klasę. Tegoroczne przedsięwzięcie stwarza okazję do zaprezentowania potencjału zarówno całych klas, jak i pozwala wyróżnić wyjątkowych nauczycieli i rady rodziców.
5 października 2017

Konferencja naukowo-metodyczną „Trzeba nam dziś zrozumieć człowieka…”

bursa zielona gora
Bursa w Zielonej Górze ma zaszczyt zaprosić na Konferencję naukowo-metodyczną „Trzeba nam dziś zrozumieć człowieka…” Jest ona skierowana do kadry pedagogicznej burs, internatów oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. Konferencja odbędzie się przy współpracy pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii. Patronat honorowy nad Konferencją objęli Lubuski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Zielona Góra.
5 października 2017

Ankieta dotycząca problematyki kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek Wszyscy W związku z pismem Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącym planowania zadań związanych ze wsparciem przedszkoli i szkół w zakresie organizacji kształcenia uczniów z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety. Prosimy o wypełnienie ankiety do dnia 16 października 2017 r. Ankieta zamieszczona została w  Systemie ankiet.