Październik 3, 2017

II Ogólnopolski Konkurs Programistyczny

W dniach 7-23 października odbędzie się II Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hackthon Hack Heroes dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Druga edycja konkursu organizowana jest w ramach Tygodnia Kodowania przez Fundację Media 3.0. Celem konkursu jest promowanie nauki programowania wśród uczniów, a także stworzenie możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na arenie ogólnopolskiej. Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji Udział w konkursie jest bezpłatny. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 6000 zł.
3 października 2017

Dzień Edukacji Narodowej 2017 r.

Szanowni Państwo Zapraszamy wszystkie osoby nagrodzone i odznaczone w 2017 r. na uroczystość Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się 13 października 2017 r. o godzinie 11.00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. przy ul. Teatralnej 9. Poniżej zamieszczamy listy osób wyróżnionych.   Załączniki Lista odznaczonych, DEN 2017 Data: 2017-10-06, rozmiar: 467 KB Rozkład miejsc w teatrze Data: 2017-10-12,
3 października 2017

Podsumowanie programu Ministerstwa Edukacji Narodowej “Pilotaż progr4mowania”

28 września w Warszawie nastąpiło uroczyste podsumowanie pilotażowego programu programowania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Spośród zgłoszonych do programu ponad 1300 szkół wyróżniono szkoły z 16. województw. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele MEN, Kuratorzy Oświaty oraz dyrektorzy szkół wraz z autorami innowacji. Po podsumowaniu Pilotażu wręczono nagrody autorom najlepszych inicjatyw edukacyjnych zrealizowanych w ramach kampanii promującej programowanie. W województwie lubuskim wyróżniono Gimnazjum w Zespole Szkół w Bogdańcu za innowację „AKADEMIA ROBOTYKI – Innowacja programowa dla uczniów III etapu edukacyjnego.” Gratulujemy!