Wrzesień 12, 2017

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej akcji edukacyjnej „VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”.  Wydarzenie odbędzie się 29 września 2017 r, zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W ramach akcji uczniowie tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytują starszych kolegów, osoby dorosłe z tabliczki mnożenia. Akcja została objęta Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Więcej informacji na stronie internetowej www.wmtday.org.
12 września 2017

Powiatowy konkurs plastyczny „Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego”

lubuskie warte zachodu
V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego” skierowany jest do dzieci przedszkolnych z terenu Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego oraz uczniów szkół kształcenia specjalnego i integracyjnego z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Szczegółowe informacje dostępne w załączeniu Załączniki plakat Data: 2017-09-12, rozmiar: 10 MB regulamin Data: 2017-09-12, rozmiar: 592 KB Pobierz wszystkie pliki

Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Interdyscyplinarna Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej to jedyna tego typu inicjatywa w kraju, przeznaczona dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Partnerami inicjatywy są: Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawska Szkoła Filmowa, Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej, Filmoteka Szkolna oraz Centralny Gabinet Edukacji Filmowej w Łodzi. Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Olimpiada zostanie rozegrana po raz drugi,

Dzień Krajobrazu

gdos
W 2016 r. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła w Polsce 20 października Dniem Krajobrazu. Wpisanie na stałe do kalendarza Dnia Krajobrazu ma na celu uświadomienie społeczeństwu jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń, zarówno pod względem przyrodniczym, jak i społecznym, gospodarczym czy kulturowym.
12 września 2017

„Jak uczyć o energii jądrowej” – bezpłatne szkolenie

min energii
W imieniu Ministerstwa Energii oraz Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla nauczycieli fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa oraz doradców metodycznych dotyczące energetyki jądrowej. Załączniki Program szkolenia Data: 2017-09-12, rozmiar: 397 KB Formularz zgłoszeniowy Data: 2017-09-12, rozmiar: 279 KB Zaproszenie do udziału w szkoleniu Data: 2017-09-12, rozmiar: 474 KB Pobierz wszystkie pliki

Lekcje z ZUS – projekt dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Projekt „Lekcje z ZUS” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W programie omawiane są ubezpieczenia, uprawnienia do świadczeń, emerytura jako przyszłość w naszych rękach oraz prowadzenie własnej firmy, czyli e-ZUS. Wszystko w ramach czterech lekcji prowadzonych w oparciu o  materiały dla ucznia i nauczyciela, które nieodpłatnie udostępnia ZUS. Przyjęta formuła jest dobrze oceniona przez pedagogów i uczniów, którzy doceniają ciekawą formę, przystępną prezentację oraz materiały multimedialne, dzięki którym niełatwa tematyka ubezpieczeń społecznych staje się bardziej zrozumiała.
12 września 2017

Projekt z ZUS dla szkół gimnazjalnych i podstawowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych stworzył „Projekt z ZUS”. W trakcie realizacji projektu młodzi ludzie poznają podstawy polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników oraz istotę solidaryzmu społecznego.   Nauczyciele doceniali wsparcie w postaci bezpłatnych materiałów multimedialnych ze scenariuszem lekcji wprowadzającej. Uczniowie przyznawali, że zdobyli wiedzę praktyczną i przydatną w późniejszym życiu zawodowym.
12 września 2017

Program FLEX – możliwość kontynuowania nauki w amerykańskiej szkole średniej.

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education mają przyjemność zaprosić uczniów klas trzecich gimnazjów oraz klas pierwszych liceum/technikum do udziału w Programie FLEX. Program jest finansowany przez Departament Stanu USA i umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2018/19. Program działa od 25 lat i po raz trzeci będzie realizowany w Polsce. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny.   Załączniki plakat Data: 2017-09-12,

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności

XX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności organizowana jest przez Uniwersytet Przyrodniczy oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Adresatem Olimpiady są uczniowie technikum, słuchacze kursów kwalifikacyjnych kształcący się w zawodach: technik technologii żywności, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz liceum ogólnokształcącego. Olimpiada przebiega w trzech etapach: etap szkolny – do 6 października 2017 r., etap okręgowy – do 24 listopada 2017 r., etap ogólnopolski – 15-16 marca 2018 r.