25 lipca, 2017

25 lipca 2017

Działalność edukacyjna Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

zespolparkowlubuskie
Zapraszamy do zapoznania się z działalnością edukacyjną Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.   Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego jest samorządową jednostką organizacyjną. Przedmiotem jego działalności jest ochrona przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz prowadzenie edukacji przyrodniczej w szkołach i wśród miejscowego społeczeństwa. Zespół posiada dwa ośrodki edukacyjne: Leśną Stację Dydaktyczną w Lipach znajdującą się ma terenie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego oraz Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Pszczewskim Parku Krajobrazowym. Zespół prowadzi także zajęcia terenowe w jednostkach parków krajobrazowych nie posiadających ośrodków edukacyjnych.

Bezpieczny wypoczynek

men
Informujemy, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej został udostępniony zaktualizowany „Poradnik Bezpiecznego wypoczynku – Aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku”. Poradnik znajduje się w zakładce „Wypoczynek”, gdzie można go pobrać nieodpłatnie lub pod linkiem: https://men.gov.pl/strony/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men.html
Polecamy także strony internetowe poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi: Serwis bezpiecznyautobus.gov.pl – wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
25 lipca 2017

Kampanie społeczne Rzecznika Praw Dziecka dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

rzecznik praw dziecka
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi podejmowanych przez Biuro Rzecznika Praw Dziecka działań i kampanii społecznych odnoszących się do bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. „Odwaga ratuje życie” Odwaga kojarzy się z pewnością siebie i siłą, ale to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich. Przez całe lato, dzieciom i młodzieży przypominać będzie o tym nowa kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Odwaga ratuje życie”.