Kwiecień 20, 2017

20 kwietnia 2017

Zgłoszenie udziału członka komisji konkursowej w otwartym konkursie ofert w zakresie organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w 2017 r.

alt
Szanowni Państwo, Lubuski Kurator Oświaty zaprasza osoby wskazane przez organizacje pozarządowe
lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  (Dz. U. z 2016 r. poz.1817 z późn. zm.) do pracy
w komisji konkursowej, która dokona oceny ofert złożonych na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji wypoczynku dzieci  i młodzieży szkolnej w 2017 r. W myśl art.
20 kwietnia 2017

Seminarium szkoleniowo – kontaktowe „Programowanie z eTwinning” w Legnicy.

etwinning
Zapraszamy nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
do udziału w bezpłatnym seminarium szkoleniowo-kontaktowym Programowanie z eTwinning, które odbędzie się w dniach 10-11 maja 2017 r. w Legnicy. Seminarium „Programowanie z eTwinning” jest połączeniem programowania – jednego z założeń reformy oświaty na lata 2016-2022 z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w projektach eTwinning. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów początkujących w Programie eTwinning, chcących rozpocząć współpracę z inną polską szkołą wykorzystując TIK,
20 kwietnia 2017

I Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Solidarność Walcząca 1982-1990”

Stowarzyszenie „Solidarność Walcząca” zachęca uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Solidarność Walcząca 1982-1990”. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej, NBP, Polskie Radio, TVP Historia, DIAK, Solidarność” Dolny Śląsk, REN, Ośrodek Pamięć i Przyszłość, TVP 3 Wrocław i Gazeta Obywatelska. Załączniki Regulamin Data: 2017-04-20, rozmiar: 283 KB

XVI edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłasza XVI edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Maturzyści, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne mogą starać się o stypendium w wysokości 5000 zł, wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. Po pierwszym roku stypendyści, którzy osiągną dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich oraz staży w Stanach Zjednoczonych i w kraju.
20 kwietnia 2017

Seminarium naukowe dla nauczycieli „Głos mamy jeden na całe życie – zaburzenia emisji głosu jako problem społeczny”

UniwersytetZielonogorski
Katedra Podstaw Pedagogiki i Logopedii Uniwersytetu Zielonogórskiego i Lubuskie Centrum Laryngologii zapraszają nauczycieli do wzięcia udziału w seminarium naukowym „Głos mamy jeden na całe życie – zaburzenia emisji głosu jako problem społeczny” organizowanego z okazji Światowego Dnia Głosu.   Termin seminarium: 27 kwietnia 2017 r., godz. 12.00-14.30, miejsce: Biblioteka Uniwersytecka UZ (aleja Wojska Polskiego 71, Zielona Góra). Udział w seminarium jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc osoby zainteresowane udziałem prosimy o dokonanie rejestracji do 20 kwietnia 2017r.
20 kwietnia 2017

XV edycja programu stypendialnego „Klasa”

Fundacja BGŻ BNP Paribas prowadzi rekrutację do XV edycji programu stypendialnego „Klasa” dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. „Klasa” to 4-letnie stypendium obejmujące 3 – letnie wsparcie finansowe w trakcie nauki w jednym z 5 renomowanych liceów w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdyni i Szczecinie oraz stypendium na I roku studiów.   Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie www.fundacja.bgzbnpparibas.pl. Rekrutacja trwa do 15 kwietnia 2017 r. Szczegółowe informacje na temat programu stypendialnego na stronie Fundacji i w załączonym poniżej regulaminie.
20 kwietnia 2017

Szanowni Państwo Lubuski Kurator Oświaty ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa lubuskiego w 2017 roku. Otwarty konkurs ofert w zakresie dofinansowania wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej 2017